Druhé setkání rybářského kroužeku ČRS z.s., MO Nymburk

06.11.2022

V sobotu 5.11.2022 proběhlo druhé víkendové setkání rybářského kroužku v Nymburce. Celkem se sešlo 21 dětí, kde nechyběla ani mladá rybářka Barbora Nováková. Navázali jsme na úvodní setkání seznámením s jednotlivými způsoby rybolovu (plavaná, položena, přívlač atd.) zatím jen v teoretické rovině. Následně byla dětem vysvětlena povinná i nepovinná výbava při sportovním rybolovu, doplněná praktickými ukázkami rybářských prutů používaných při jednotlivých způsobech rybolovu v podání kolegy Jirky Nováka. Po přestávce se děti pokoušely navazovat háčky s lopatkou i s očkem. Následovala vycházka kolem místního rybářského revíru, včetně ukázky kontroly rybáře rybářskou stráží. Rybář měl vše v pořádku a výborně s námi spolupracoval včetně záběru a zdolání krásného kapra obecného. Po výborném obědě v podobě rajské omáčky s vepřovým masem a houskovým knedlíkem/kolínky následovalo dokončení přednášky o rybářských revírech MO Nymburk, seznámení s používáním jednotlivých nástrah, míchaní krmení a vybarvování omalovánek s rybářskou tématikou.

Celý den proběhl v přátelském a kamarádském duchu. Spokojenost a úsměv mladých začínajících rybářů je k nezaplacení a pro nás odměnou... Vždy nás jejich nadšení potěší. Velký obdiv u nás měl i malý Venoušek Brzobohatý, který celý den vydržel a dokonce i s operovanou rukou se snažil navázat svůj první háček.

Děkuji za součinnost a za spolupráci Jirkovi Novákovi, Frantovi Rynekrovi a Josefu Šimáněmu na tak hezké a příjemné sobotě.

Děkujeme také celému výboru naší organizace za podporu a poskytnutí zázemí na realizaci tohoto setkání.

Těšíme se na další setkání!

David Hrstka