Jarní soustředění rybářské mládeže…

12.05.2023

Od pátku 5.května do pondělí 8.května 2023 probíhalo jarní soustředění rybářské mládeže v Nymburce. Tato akce byla finančně podpořena městem Nymburk a místní organizací ČRS v Nymburce. Osmnáct dětí se sešlo v areálu nymburských rybářů na Remanenci. Soustředění bylo zahájeno opékáním buřtů z místního Řeznictví a uzenářství Píša. Velmi děkujeme za sponzorský dar v podobě výborných špekáčků. Děkujeme i rodičům, kteří přivezli upečený perník, muffiny apd.

V sobotu proběhly ve spolupráci s obcí Chleby rybářské závody mládeže. Sobotní ranní déšť nás neodradil! Závody v obci Chleby byly již za sluníčka, panovala super atmosféra jen ryby moc nebraly. Účast 34 závodníků nás mile a pozitivně překvapila! Nejlepší závodníci vyhráli medaile a hodnotné rybářské ceny, ostatní závodníci obdrželi drobné rybářské ceny. Rybářské ceny byly zakoupeny z finanční podpory obce Chleby, za tuto podporu děkuji starostovi panu Filipu Michlovi. Dalším sponzorem byla ZOO Chleby, která poskytla vítězům volné vstupenky do jejich zahrady a propagační materiály, velmi děkuji i za tyto dary. Poděkování patří všem, kteří se na závodech podíleli, dětem za účast, rozhodčím a brigádníkům obce Chleby za vzornou úpravu lovných míst při závodech. Odpolední rybolov na Remanenci, byl již za intenzivního sluníčka a radost v podobě úlovků různých druhů ryb. Výborný gulášek k večeři byl vrcholem krásně prožitého sobotní dne.

Nedělní ráno bylo ve znamení úlovků menších ryb. Viděli jsme i úhoře, nebyli sice zlatí, jak ty od Oty Pavla, ale byli kouzelní. Po obědě byly úlovky již i větších ryb. Adámek Pýcha zdolal svého zatím životního kapra 65 cm. Jsi pašák Adámku, moc gratulujeme a přejeme spousty dalších takových úlovků. Nedovedete si představit jakou jsem měl obavu, aby mu kapr neutekl, nepraskl vlasec atd. O to větší radost byla, když ho úspěšně zdolal, vyfotil a pustil zpět do vody. Povedl se i úlovek bolena dravého, bílé ryby, sumečků amerických atd.

Vše jednou začíná, ale i končí..poslední rybolov, sváteční oběd a hurá domů...tak zase někdy ahoj . Velmi pěkně děkuji rodičům za důvěru, dětem za krásně strávený prodloužený víkend, všem vedoucím a kuchařům za obětavou práci pro naší rybářskou mládež.