Mladí rybáři z Nymburka soutěžili na Remanenci…

06.05.2024

Mladí rybáři z Nymburka soutěžili na Remanenci…

Láska k rybaření a soutěživost mladých rybářů byla silnější než zůstat doma. Krásné počasí umocnilo zážitek rybářských závodů, které se konaly v sobotu 4. 5. 2024. 

Tyto závody mají mnohaletou tradici, jako místní kolo rybářské soutěže pro děti a mládež ZLATÁ UDICE. Tato soutěž byla finančně podpořena již po desáté městem Nymburk, prodejnou rybářských potřeb v Nymburce Leoše Zápotockého a místní organizací ČRS v Nymburce. 

Celkem se sešlo osmnáct závodníků ve třech věkových kategoriích. Závodilo se v lovu ryb udicí na rybářském revíru LABE 21 A- Remanence. Ulovené ryby byly cejn, sumeček americký, kapr obecný, ale i úhoř říční. Zvláštní kategorií byla největší ulovená ryba, letos to byl kapr obecný 59 cm. Všichni účastníci závodu získali drobné ceny, nejlepší závodníci získali medaile a hodnotné rybářské ceny. 

Závěrem chci ještě jednou pogratulovat Lukášovi Janků. V sobotu dopsal úvodní kapitolu svého rybářského románu vítězstvím v kategorii starších žáků. Jsem šťastný, je to můj svěřenec a kamarád od jeho úplných začátků. Nevynechal žádnou soutěž, soustředění, tábory a v sobotu "dospěl" v Pana rybáře!

Děkuji dětem za účast a všem rozhodčím a členům výboru, kteří pomáhali při realizaci závodu. Dětem přeji krásné úlovky a příjemné okamžiky v přírodě na čerstvém vzduchu.

pořadatel David Hrstka