Poslední setkání rybářského kroužku ČRS z. s., MO Nymburk v prvním pololetí roku 2023

03.04.2023

V neděli 2.4.2023 proběhlo poslední víkendové setkání rybářského kroužku v Nymburce v prvním pololetí roku 2023. V úvodu byla opakovací soutěž v poznávání celkem 30 -ti sladkovodních ryb. Mladým rybářům bylo znovu vysvětleno jaké druhy povolenek k rybolovu mají k dispozici. Speciálně pak byla vysvětlena povolenka RMV na revír 411 163 LABE 21A. 

Následovala vycházka kolem místního rybářského revíru nádrže Remanence a ukázka lovu na plavanou. Poprvé nahodili nejprve starší žáci následně i mladá rybářka Barborka a následně nejmladší rybáři. Diskutovali jsme také, jaké nástrahy se dají použít na těchto revírech a jaká je rybí obsádka. 

Po výborném obědě, kdy byly podávány kuřecí stripsy s bramborovou kaší, následovalo sledování rybářského videa s Jakubem Vágnerem- České legendy-štika. Poté proběhla malá soutěž, ne úplně tak za honbou za cenami spíše pro radost o nejkrásnější malovanou rybu. 

Celý den proběhl v přátelském a kamarádském duchu i přes nepřízeň a hodně omluvených mladých rybářů. Vždy nás jejich nadšení potěší a dodá energii, která i nám někdy velmi schází. 

Děkuji za součinnost a za spolupráci Jirkovi Novákovi, Frantovi Rynekrovi a Petru Vágnerovi na tak hezké, studené, ale příjemné neděli. Děkujeme také celému výboru naší organizace za podporu a poskytnutí zázemí na realizaci tohoto setkání. Zvláštní poděkování patří Jitce Šafaříkové za poskytnutí sladké odměny pro mladé rybáře v podobě Velikonočních perníků. 

Dětem i rodičům přejeme prožití Velikonoc. Již nyní nám chybíte. Těšíme se na další setkání tentokrát na rybářských závodech Zlatá udice 2023!

David Hrstka