Proběhla akce "Uklízíme před vlastním prahem 2"

30.11.2019

Dnes, 30.11. 2019 proběhla avizovaná akce "Uklízíme před vlastním prahem 2", která byla tentokráte zaměřena na posezónní úklid břehů naší krásné řeky Labe. Letos se tak jednalo již o druhou akci stejného ražení, kdy první se konala 30.3. 2019.

Opět jsme se zaměřili na oba břehy Labe, od železničního mostu, proti proudu, kolem přístavu ke špičce a kolem remanence. Celou akci jsme zakončili na naší rybářské základně. 

Trasa další jarní akce je již teď naplánována na úsek od železničního mostu, po proudu až k dokům.

Akce se zúčastnilo 17 dospělých, 5 dětí a 2 psi. Mezi zúčastněnými byla i návštěva z Frýdlantu, která tentokráte vystřídala jarní návštěvu z Kladna, která je ochořelá.

 A zde si neodpustím výtku ke všem našim dospělým členům, kterých je dnes více než 900 a minimálně polovina v produktivním věku. Účast, 10-ti dospělých členů naší organizace (zbytek nečlenové) je žalostně slabá a bohužel vypovídá mnohé o zájmu o naše revíry a čistotu kolem nich.

Každý by si tak pro příště měl uklidit především před vlastním prahem a my věříme, že na jaře se dočkáme alespoň dvojnásobné účasti a budeme tak moci projít delší úseky a třeba i jiné revíry.

Všem zúčastněným ze srdce děkujeme za projevený zájem o naše vody a za čas věnovaný péči o naše revíry. Nesmím zapomenout na dva rybáře lovící v nadjezí (Kuba a Pavel :-) ), kteří neváhali a zapojili se taktéž do úklidové akce a každý z nich taktéž uklidil několik set metrů Labe.

Petrův Zdar, klid, pohodu a pořádek u vody přejí 

Standa Božek a Jakub Kemr

PS: utopili jsme Santu, ať žije český Ježíšek!

Více ve fotogalerii níže.