Proběhlo jarní soustředění mládeže

27.05.2024

Od pátku 24.května do neděle 26.května 2024 probíhalo jarní soustředění rybářské mládeže v Nymburce. Tato akce byla finančně podpořena městem Nymburk a místní organizací ČRS v Nymburce. 

Čtrnáct dětí se sešlo v areálu nymburských rybářů na Remanenci. Soustředění bylo zahájeno podvečerním rybolovem na Remanenci. Děkujeme rodičům, kteří přivezli upečený závin, bábovku, upečené sušenky ve tvaru jesetera apd.

V sobotu proběhly ve spolupráci s obcí Chleby rybářské závody mládeže. Účast 34 závodníků nás mile a pozitivně překvapila! Nejlepší závodníci vyhráli medaile a hodnotné rybářské ceny, ostatní závodníci obdrželi drobné rybářské ceny. Rybářské ceny byly zakoupeny z finanční podpory obce Chleby, za tuto podporu děkuji starostovi panu Filipu Michlovi. Dalším sponzorem byla ZOO Chleby, která poskytla vítězům propagační materiály, velmi děkuji i za tyto dary. 

Poděkování patří všem, kteří se na závodech podíleli, dětem za účast, rozhodčím a brigádníkům obce Chleby za vzornou úpravu lovných míst při závodech. Odpolední krásný zážitek v podobě senzačního zápasu českých hokejistů "obohatil" kluky, všichni jsme fandili...Po podvečerní bouřce následovalo poznávání ryb a promítání nádherného rybářského filmu Zlatí úhoři. 

Nedělní ráno bylo ve znamení úlovků spíše menších ryb. Vše jednou začíná, ale i končí. Poslední rybolov, sváteční oběd a hurá domů...tak zase někdy ahoj. 

Velmi pěkně děkuji rodičům za důvěru, dětem za krásně strávený víkend, všem vedoucím i v nelehkých situacích a kuchaři za obětavou práci pro naší rybářskou mládež.