Proběhlo "Podzimní soustředění mládeže 2023"

10.10.2023

Podzimní soustředění rybářské mládeže…

Od pátku 6.října do neděle 8.října 2023 probíhalo podzimní soustředění rybářské mládeže v Nymburce. Tato akce byla finančně podpořena městem Nymburk. 

V pátek odpoledne se sešla parta sedmnácti mladých rybářů v areálu nymburských rybářů na Remanenci. Hlavním cílem této akce je setkání mladých rybářů a samozřejmě sportovní rybolov. Páteční táborák potěšil nejen děti, ale i nás vedoucí, ne každý má možnost si udělat doma oheň a něco dobrého na něm opéct. 

Počasí k nám bylo pozitivně příznivé a sobotní první úlovky na sebe nenechaly čekat. Mezi úlovky mladých rybářů nechyběl kapr, sumeček americký, karas a cejn. V neděli se počasí výrazně změnilo, ale mladé rybáře to nerozhodilo. Úlovků nebylo tolik jako v sobotu, ale to nám vůbec nevadí. Nechodíme přeci pro ryby, ale na ryby a strávit hezké chvíle u vody v přírodě. Nikoliv sedět doma u mobilu nebo počítačů. 

Moc nás těší tuto filozofii mladým rybářům předávat a věřím, že i oni ji budou šířit dál. "Zkuste se zeptat malého kluka, kde mu je lepé, zda doma u televize nebo v přírodě na rybách? Pokud odpoví na rybách, je svět zatím ještě v pořádku…"

Děkuji městu Nymburk za finanční podporu tohoto soustředění, dětem za účast a všem vedoucím rybářských kroužků a pomocníkům v kuchyni, kteří pomáhali při realizaci této akce. Poděkování patří i rodičům za poskytnutí pečených sladkých dobrot. Mladým rybářům přeji od srdce příjemné dny u našich revírů, ale hlavně zdraví. 

Kdo tu byl jednou, příště se vrátí s naší partou rozehranou na shledanou.

Všechny fotografie jsou umístěny v následujícím odkaze:

https://www.rajce.idnes.cz/davehrstic/album/podzimni-soustredeni-mladeze-2023

David Hrstka