Proběhlo rybářské soustředění mládeže 2024

10.07.2024

Pozdrav z rybářského soustředění mládeže 2024 v Nymburce…

Ve dnech 30.června - 6.července 2024 se uskutečnilo letní soustředění rybářské mládeže. Celkem 15 dětí z nymburského okresu se těšilo na zážitky ze soustředění a nejvíce na sportovní rybolov. Na mladé rybáře dohlíželi vedoucí, kteří jsou zároveň vedoucími rybářských kroužků v Nymburce David Hrstka, František Rynekr, Jan Tykva a hostující vedoucí Karel Kestler. Kuchařem byl Josef Šimáně a Lubomír Řehák. Mladí rybáři byli ubytováni v ubytovacím zařízení rybářského spolku na Remanenci.

Sportovní revír LABE 21A - Remanence

Po ubytování a seznámení pravidel a chování na soustředění jsme s dětmi vyrazili poprvé k vodě. Kluci už se nemohli dočkat na první úlovky. Druhý den přijeli ještě dva účastnící soustředění.

Účastnící soustředění

Velmi pěkné počasí i horko neovlivnilo aktivitu ryb první úlovky na sebe nenechaly dlouho čekat. Mezi ulovené ryby patřili především amuři, ale i kapři. Ulovené ryby byly vráceny zpět do revíru. Soustředění začalo v pozitivní náladě nejen účastníků, ale i nás vedoucích.

Den druhý: krásné dopolední úlovky různých druhů ryb a radost z nich jsou k nezaplacení. Klukům jsem zakrmil lovná místa uvařenou kukuřicí a hned to bylo znát.

Výborná rajská omáčka k obědu potěšila mládežníky i nás vedoucí. Odpolední rybolov byl ve znamení již větších ryb.

Z důvodu špatného počasí, proběhla večer soutěž v poznávání ryb, živočichů a rostlin...Po večerce jsme se těšili na další den .

Den třetí: budíček v 5:40 hod, snídaně a oblíbený sportovní rybolov. Úlovky nenechaly na sebe dlouho čekat. Amuři, kapři, plotice i sumečkové.

Krásný úlovek kapra obecného 67 cm.

Po obědě jsme zažili plavání v bazénu sportovního centra. Kluci se vyřádili a v teplém počasí ochladili. Proběhl první večerní lov, který je pro rybáře velmi atraktivní. Starší rybáři zkusili lov dravců.

Den čtvrtý: dopolední návštěva ZOO Chleby byla krásné zpestření tábora. Viděli jsme spoustu zvířat včetně medvědů a lvů. Neodolatelné bylo velké akvárium plné sladkovodních ryb.

Odpoledne byl opět sportovní rybolov a krásné úlovky a večerní grilovačka. Po večeři opět rybolov a zatím největší úlovek tábora kapr 81cm. Moc děkujeme ZOO Chleby za krásný zážitek pro děti

Největší ulovená ryba soustředění kapr obecný 81 cm.

Den páty: chladnější ráno nás přivítalo hezkými úlovky, mezi kterými nechyběl ani candát obecný. Před obědem proběhla ukázka výcviku policejních psů, moc děkujeme PČR kynologickému oddělení. Oblíbeným jídlem na táborech bývají dukátové buchtičky se šodo. Ani naši kluci nebyli ochuzeni... Odpoledne jsme opět navštívili plavecký bazén sportovního centra a po večeři opět na rybách.

Dopolední úlovek candáta obecného

Odpolední úlovek candáta obecného

Den šestý: ráno přednáška o myslivosti, zbraních a střelivu. Praktická ukázka střelby z airsoftových zbraní.Vyborný oběd a polední klid. Večer splněných přání v podobě 64 cm velkého kapra, sedmiletého Štěpánka. Krásný pocit štěstí .

Svou partu přátel ještě naštěstí mám, spolu krásně je nám, je nám.

Svou partu přátel, co mě podržet má, jsem si našel i já, i já.

Rozloučení s rybami, slavnostní oběd na ukončení! Děkujeme NYMWAG CS a s. za dárky pro děti, děkujeme ZOO Chleby, děkujeme ČRS MO Nymburk. Nevyjádřitelné a obdivuhodné poděkování patří vedoucím, kuchařům a všem kteří nás mají rádi. Nezastaví nás, ani to nejhorší! Kluci naši, moc děkujeme, užijte si krásné léto, ahoj!

Dárky od společnosti NYMWAG CS a.s.

Zakončil jsem svůj osmnáctý ročník rybářských táborů. Vždy mě každý obohatí, pokaždé jinak, ale práce s dětmi mě prostě naplňuje. Tento ročník byl trochu jiný, složitější, ale o to mám více radosti, že jsme vše zvládli. Kluci co to se mnou děláte moc děkuji, Franto, Honzo, Karle, Pepo, Petře. JEDEME DÁL!!!

Soustředění končí - opona padá, to hlediště - ve svém si žádá...Tak zase někdy ahoj!

Všechny fotografie ze soustředění naleznete na tomto odkaze!

Letní soustředění mládeže 2024 – davehrstic – album na Rajčeti (idnes.cz)

David Hrstka