Proběhlo třetí setkání rybářského kroužku

04.12.2022

Třetí setkání rybářského kroužku ČRS, z. s., MO Nymburk

V sobotu 3.12.2022 proběhlo třetí víkendové setkání rybářského kroužku v Nymburce. Celkem se sešlo 18 dětí, kde nechyběla ani mladá rybářka Barbora Nováková.

Zopakovali jsme si znalosti z rybářského řádu. Po přestávce se děti začaly seznamovat s rybami našich revírů a částečně i biologií ryb. Od kapra počínaje, přes dravce a pstruhy konče. Vysvětleny byly detailně rozdíly mezi jednotlivými rybami. Důraz byl kladen hlavně na ryby, které je možné ulovit na nymburských revírech. Děti obdržely i námi vypracovaný malý atlas těchto ryb. Po výborném obědě v podobě gulášové polévky s houskou a buchtičkami se šodó, následovalo dokončení přednášky o rybách našich vod. Děti se pokoušely navazovat háčky s lopatkou i s očkem.

Celý den proběhl v přátelském a kamarádském duchu. Spokojenost a úsměv mladých začínajících rybářů je k nezaplacení a pro nás odměnou... Vždy nás jejich nadšení potěší. Děti obdržely i malý dárek k navození sváteční adventní atmosféry v podobě čokoládového bláznivého Mikuláše.

Děkuji za součinnost a za spolupráci Jirkovi Novákovi, Frantovi Rynekrovi a Josefu Šimáněmu na tak hezké a příjemné sobotě.

Děkujeme také celému výboru naší organizace za podporu a poskytnutí zázemí na realizaci tohoto setkání a nesmím zapomenout na poděkování SÚS za dodání studijních materiálů v podobě startovacích balíčků.

Těšíme se na další setkání!

David Hrstka