Proběhly rybářské závody mládeže "Zlatá udice 2022"

02.05.2022

Mladí rybáři z Nymburka soutěžili na Remanenci...

Láska k rybaření a soutěživost mladých rybářek a rybářů byla silnější než zůstat doma. 

Krásné počasí umocnilo zážitek rybářských závodů, které se konaly v sobotu 30.4.2022. Tyto závody mají mnohaletou tradici, jako místní kolo rybářské soutěže pro děti a mládež ZLATÁ UDICE. 

Tato soutěž byla finančně podpořena městem Nymburk, místní organizací ČRS v Nymburce a společností Kelvion z Nymburka. 

Celkem se sešlo patnáct závodníků ve čtyřech věkových kategoriích. Závodilo se v lovu ryb udicí na rybářském revíru LABE 21 A- Remanence. Ulovené ryby byly cejn, sumeček americký, amur bílý, kapr obecný, sumec velký. Všechny ulovené ryby byly šetrně vráceny zpět do revíru. 

Zvláštní kategorií byla největší ulovená ryba, letos to byl kapr obecný 54cm. Všichni účastníci závodu získali drobné ceny, nejlepší závodníci získali medaile a hodnotné rybářské ceny. 

Společnost Kelvion věnovala všem mladým rybářkám a rybářům mimo jiné funkční termoláhve, které děti využijí právě v přírodě na rybách. V den závodu navštívil a podpořil mladé závodníky jednatel ČRS MO Nymburk Jiří Vetešník, který i předával medaile a ceny. Mile nás překvapil závodník v kategorii dorost Martin Vojtíšek, kdy svojí cenu, rybářský naviják věnoval nejmladší závodnici se slovy, mám již hodně výher a malé závodnici udělám radost. Rozzářené oči malé Amálky jsou největší odměnou. Takovéto gesta se v této době jen tak nevidí a jsem velmi rád, že je to od našeho mládežníka. Martine děkuji Ti! 

Děkuji dětem za účast a všem rozhodčím a členům výboru, kteří pomáhali při realizaci závodu. Dětem přeji krásné úlovky a příjemné okamžiky v přírodě na čerstvém vzduchu.

pořadatel David Hrstka