Proběhly závody "Zlatá udice 2023"

24.04.2023

Mladí rybáři z Nymburka soutěžili na Remanenci…

Láska k rybaření a soutěživost mladých rybářek a rybářů byla silnější než zůstat doma. Krásné počasí umocnilo zážitek rybářských závodů, které se konaly v sobotu 22. 4. 2023.

Tyto závody mají mnohaletou tradici, jako místní kolo rybářské soutěže pro děti a mládež ZLATÁ UDICE. 

Tato soutěž byla finančně podpořena již po deváté městem Nymburk, prodejnou rybářských potřeb v Nymburce Leoše Zápotockého, místní organizací ČRS v Nymburce a dárkovými taškami společností NYMWAG CS z Nymburka. 

Celkem se sešlo jednadvacet závodníků ve čtyřech věkových kategoriích. Závodilo se v lovu ryb udicí na rybářském revíru LABE 21 A- Remanence. Ulovené ryby byly cejn, sumeček americký, amur bílý, kapr obecný. Všechny ulovené ryby byly šetrně vráceny zpět do revíru. Zvláštní kategorií byla největší ulovená ryba, letos to byl kapr obecný 59 cm. Všichni účastníci závodu získali drobné ceny, nejlepší závodníci získali medaile a hodnotné rybářské ceny. Speciální poděkování patřilo nejmladším účastníkům Barboře Novákové a Rosťovi Vaníčkovi. Tito nejmladší účastníci se zúčastnili v šesti letech a dostali plyšové hračky. Děkuji dětem za účast a všem rozhodčím a členům výboru, kteří pomáhali při realizaci závodu. 

Závěrem chci poděkovat za dárek k 45. narozeninám, který jsem dostal od Lukáše a Marka Janků, v podobě aspikového kapříka. Zároveň mě bylo věnováno ocenění" Nejlepší vedoucí". Moc si toho vážím a cítím, že toto ocenění patří, ale všem klukům, co mi s dětmi pomáhali a pomáhají. Je to společná cena a tak jsem jí umístil do síně slávy na Remanenci, kde má své místo. Dětem přeji krásné úlovky a příjemné okamžiky v přírodě na čerstvém vzduchu.

pořadatel David Hrstka