První část výlovů je za námi

20.10.2018

Dnes 20.10. 2018 proběhla první část výlovů našich chovných rybníků.

Sraz byl již tradičně v 6,30h na naší rybářské základně v Nymburce, kde se postupně sešlo ke třem desítkám brigádníků a dobrovolníků z našich řad.

Po ranní kávě a snídani v podobě gulášové polévky byl představen plán dnešní akce, naložena nezbytná technika a výbava do nákladních vozů a kolem půl osmé bylo zaveleno k odjezdu.

Celá akce se nesla již tradičně v pohodovém a přátelském duchu, jako ostatně každý rok. Postupně byly sloveny rybníky na Zavadilce, rybník Olšový, ve Všechlapech a nakonec rybník u naší rybářské základny v Nymburce na Remanenci.

Kromě celého výboru ČRS MO Nymburk se výlovů zúčastnil i hospodář SÚS pan Milan Štěpnička, který po celou dobu dohlížel na klidný průběh celé akce. 

Jsme velice rádi, že naše předchozí pozvání přijali a na každý z rybníků se přišlo podívat i několik rodin s dětmi a mohli tak vidět, co vše obnáší tato nelehká činnost a z blízka si prohlédnout a seznámit se s několika druhy ryb. Další šance bude za týden 27.10. - Nový jizbický rybník (50.2700675N, 14.9901417E)

Děkujeme všem zúčastněným za jejich pomoc a těšíme se za týden na shledanou.


Za MO Nymburk

Jakub Kemr