První setkání rybářského kroužku v roce 2023

29.01.2023

V sobotu 28.1. 2023 proběhlo první víkendové setkání rybářského kroužku v Nymburce v roce 2023. Celkem se sešlo 18 dětí.  

V úvodu bylo mladým rybářům znovu vysvětleno co je potřeba k získání prvního rybářského lístku, jak se stát členem ČRS a jaké druhy povolenek k rybolovu jsou jim k dispozici. Speciálně pak byla vysvětlena povolenka RMV na revír 411 163 LABE 21A. Cítíme významnost a důležitost posílení naší členské základny a jako poděkování mají právě začínající rybáři tuto povolenku od nás zcela zdarma. 

Poté jsme se věnovali úkolům z pracovního sešitu mladých rybářů, kde je zábavnou formu k procvičení podáno mimo jiné poznávaní sladkovodních ryb. Další aktivitou bylo zopakování rybářského řádu, aby všichni uspěli bez problémů u testu potřebného k vydání prvního rybářského lístku. Následovala vycházka kolem místního rybářského revíru nádrže Remanence i hlavního toku Labe. Zde jsme si zopakovali rybolovné způsoby, které jsou na těchto revírech povoleny. Diskutovali jsme také, jaké nástrahy se dají použít na těchto revírech a jaká je rybí obsádka. 

Po výborném obědě v podobě slepičího vývaru s nudlemi a burgunské vepřové pečeně s houskovým knedlíkem následoval test pro získání prvního rybářského lístku. Děti byly výborně připraveny. Bylo vidět, že i přes školní tlak a nervozitu blížícího se vysvědčení si udělaly čas a zopakovaly vše co bylo potřeba. Všichni vědomostní test zvládly a získaly osvědčení nutné k vystavení prvního rybářského lístku, který nyní získají na příslušných úřadech obcí s rozšířenou působností. 

Na uvolnění stresu po absolvovaném testu jsme si zahráli zábavnou soutěž, "Uhádni na koho myslím". Děti vytvořily 4 skupiny, kdy postupně myslely na jednu danou sladkovodní rybu a ostatní skupiny podávaly otázky potřebné k poznání soutěžní ryby. Soutěž to byla vtipná, zábavná a vědomostní, rozvíjející se osobnostní charaktery jednotlivých kluků. Vytržení z virtuálního světa si myslím bylo hodně příjemné a obohacující. 

Mladým rybářům gratuluji k úspěšnému dni a těším se na příští setkání, kdy budou oficiálně uvedeny do řad členů místní organizace Nymburk ČRS a získají svou první povolenku k rybolovu, která jim umožní neskutečně krásné dny strávené v přírodě na rybách. 

Celý den proběhl v přátelském a kamarádském duchu. Spokojenost a úsměv mladých začínajících rybářů je k nezaplacení a pro nás odměnou... Vždy nás jejich nadšení potěší a dodá energii, která i nám někdy velmi schází. 

Děkuji za součinnost a za spolupráci Honzovi Tykvovi, Frantovi Rynekrovi a Josefu Šimáněmu na tak hezké a příjemné sobotě. Děkujeme také celému výboru naší organizace za podporu a poskytnutí zázemí na realizaci tohoto setkání. Dětem přejeme hezké vysvědčení, krásné jarní prázdniny plné radosti a odpočinku. Na dnešním setkání jsem se dozvěděl i velmi pozitivní zprávu, která nejen mě, ale i klukům naší "mládežnické party" udělala velkou radost a dodala hodně sil, naděje a štěstí!

Těšíme se na další setkání!

David Hrstka