První setkání rybářského kroužku v roce 2024

29.01.2024

První setkání rybářského kroužku ČRS, z. s., MO Nymburk v roce 2024

Dne 27.1.2024 proběhlo první setkání rybářského kroužku v novém roce 2024. Z důvodu nemoci bylo omluveno spoustu dětí. Nakonec se sešlo 16 dětí. 

V úvodu jsme dětem představili plán kroužků a volnočasových aktivit na druhou polovinu školního roku 2023/2024. Povídali jsme si, jak si kluci užili Vánoce a zda se jim splnil nějaký vánoční sen. Trochu jsem kluky vyzpovídal, jaké bude pololetní vysvědčení. Ti co budou mít krásné, jsem pochválil, ti co přiznali, že nebude tak "slavné" jsem inspiroval. Když se zlepšíte, uděláte radost paní učitelce, rodičům, ale hlavně sobě a budete tak moct na letní rybářský tábor. 

Dopolední program byl soustředěn na opakování rybářského řádu. V sobotu dopoledne bylo krásné počasí a tak jsme vyrazili na hodinku do přírody. Škoda každé nevyužité chvilky se hezky vyvětrat, projít. Na Labi jsme potkali rybáře, kteří vyhověli mé prosbě, aby klukům ukázali nástrahy, na které chytají. Bylo to příjemné setkání na břehu. 

Po procházce byl připraven výborný oběd, tentokráte kuřecí vývar s nudlemi a pečená sekaná s bramborovou kaší. Po obědě jsme si zopakovali některé druhy ryb našich vod a následoval test, nutný k získání prvního rybářského lístku. Začínající rybáři ho zvládli a rodiče obdrželi osvědčení, se kterým zajdou na obecní úřad a bude dětem vystaven jejich první rybářský lístek. 

Na konci setkání byla rodičům i dětem vysvětlena procedura k získání rybářského lístku a náležitosti na další kroužek, kdy dětem budou vystaveny členské legitimace a povolenky k lovu ryb a slavnostně tak budou oficiálně prohlášeny za členy ČRS MO Nymburk. 

Někdy má člověk náročné a těžké dny, kdy mu dochází energie a síla. Sobotní den s dětmi a lidmi, které má rád, byl pro mě tak potřebný a dobil mě tolik potřebnou energií. Kluci moc děkuji. 

Děkuji za součinnost Standovi při zatopení na naší základně a spolupráci Frantovi Rynekrovi. Poděkování patří i Pepíkovi Šimáněmu za výborný oběd, který nám s láskou připravil… 

Těšíme se na další setkání!

David Hrstka