Rybářský tábor Zlatá Rybka 2019

14.07.2019

Pozdrav z rybářského tábora Zlatá Rybka 2019 v Nymburce...

Každoročně probíhá v Nymburce rybářský tábor, ani letos tomu nebylo jinak... 

Ve dnech 30.června - 7.července 2019 se uskutečnil pod záštitou DDM Symfonie v Poděbradech a podpory ČRS z.s., MO Nymburk, letní tábor Zlatá rybka 2019. 

Celkem 22 dětí z nymburského okresu se těšilo na zážitky z rybářského tábora, poznání nových kamarádů a nejvíce na sportovní rybolov. Na mladé rybáře dohlíželi vedoucí, kteří jsou zároveň vedoucími rybářských kroužků v Nymburce František Rynekr, David Hrstka a Jan Tykva. Kuchařem byl Josef Šimáně. Mladí rybáři byli ubytováni v ubytovacím zařízení rybářského spolku na Remanenci.

Sportovní revír LABE 21A - Remanence


Neděle

Po ubytování a seznámení pravidel a chování na táboře jsme s dětmi vyrazili poprvé k vodě. Bylo to první seznámení s místním revírem, takže děti si spíše vybraly svá místa na chytání a zda zvolí způsob lovu na položenou nebo na plavanou.

První společné foto


První den tábora byl ukončen opékáním klobás. A pak už jen večerkááááá a spát! Ráno jdeme na ryby!

Pondělí

Brzké vstávání navázaní udic, snídaně a jdeme na ně! Při rybolovu na plavanou, ale i položenou je důležitou součástí krmení. Vnadící směsi si děti většinou míchaly samy nebo s naší pomocí. K dispozici jsme měli běžné vnadící směsi různých příchutí (scopex, jahoda, vanilka). Přikrmování během lovu se odvděčilo krásnými úlovky ryb. Mezi ulovené ryby patřili především amuři, ale i kapři. Ulovené ryby byly vráceny zpět do revíru. Na následujících fotografiích jsou úspěšní mladí rybáři se svými úlovky.

Kapr obecný je nejvíce chovanou i sportovně lovenou rybou a získal i jakýsi punc naší "národní" ryby.

Úterý

Další den tábora byl opět ve znamení rybolovu a krásných úlovků.

Odpolední program byl v plaveckém bazénu. Osvěžení a plavání v letních vedrech bylo velmi příjemné.

Po večeři byl zahájen noční lov. Splávky s chemickými světýlky se rozzářily nad hladinou.

Středa

Velmi zajímavá a atraktivní byla exkurze na Poříčním oddělení Policie ČR v Nymburce. Ukázka výbavy policejních potápěčů, projížďka člunem po Labi.

Starší a zkušení mladí rybáři byli zkusit lov přívlačí na řece Labi.

Krásný úlovek okouna říčního...

Pátek

Dopolední program byl naplněn ukázkou výcviku služebních psů oddělení kynologie Policie ČR. Mezi mladými rybáři je tento program velmi oblíbený a atraktivní. Výcvik poslušnosti, vyzkoušení ochranných pomůcek při nácviku zadržovaní pachatelů atd.

Neméně atraktivní a zajímavá byla přednáška o myslivosti a následná soutěž ve sportovní střelbě.

Odpolední program začal soutěží v poznávání ryb a vodních živočichů. V soutěži bylo předvedeno celkem 40 druhů ryb. Někteří závodníci odpovídali i latinskými názvy, což svědčí o velmi vysoké úrovni nymburských mladých rybářů v teoretické části sportovního rybolovu.

Pokračováním soutěží byl závod v RT (rybolovná technika), kdy závodnicí absolvovali disciplínu Arenberg.

Sobota

Rybolov od 6 hodiny ranní byl pro mladé rybáře náročný. Ryby, ale braly a tak únava nevadila...

Tábor se chýlil ke konci, byly spočítány body za ulovené úlovky, úklid, poznávačku, RT.

Vítězové celotáborové soutěže

Závěrem...

Celkem děti strávily za dobu konání tábora u vody 40 hodin rybolovu. Konec tábora vyvrcholil vyhlášením celotáborové soutěže o nejvíc chycených úlovku ryb, kdy každý mladý rybář získal cenu v podobě rybářských potřeb a krmení. Závěrem bych chtěl poděkovat ČRS z.s., MO v Nymburce za poskytnutí ubytování a realizaci tábora, vedoucím za trpělivost a obětavost věnovat se mládeži, kuchaři za vynikající stravování během celého tábora.

Kdo tu byl jednou, příště se vrátí s naší partou rozehranou na shledanou.

Příští rok Petrův zdar! David HrstkaJakub Kemr, ČRS z.s., MO Nymburk