V sobotu 11.11. proběhlo druhé setkání rybářského kroužku

13.11.2023

Druhé setkání rybářského kroužku ČRS MO Nymburk

Dne 11.11.2023 pokračoval druhým setkáním rybářský kroužek v Nymburce. Zapsáni byli další účastníci a tím je tedy konečný počet 27 dětí v kroužku. Dva byli pro nemoc omluveni. 

Dopolední program byl soustředěn na výklad o rybách našich vod. Ukázky byly jak na fotkách, tak na videu vybraných druhů ryb. Velmi nás potěšil Lukáš Janků, který si připravil krátkou přednášku o rybách, včetně ukázky kostry kapra a rybích šupin. Jsi frajer Luky a děkujeme! Zpestření od jedné maminky v podobě pečených taštiček s povidly potěšilo všechny, děkujeme. 

Dopolední program jsem v 11hod a 11minut na chvilku přerušil a osvětlil klukům, proč je datum 11. listopadu tak významné. Ani ne tak, že se oslavuje svatý Martin, ale že dne 11. listopadu 1918 bylo ve vlakovém voze u severofrancouzského města Compiègne podepsáno příměří mezi zeměmi Dohody a Německem, jímž byly na západní frontě ukončeny boje 1. světové války. Symbolem je vlčí mák a velmi mile mě překvapily některé děti, že věděly proč se nosí na levé klopě oděvů. 

Po výborném obědě, kdy byl servírován kuřecí vývar s nudlemi a kuřecí stripsy s bramborovou kaší, proběhla odpolední část kroužku. Mladí rybáři tvořili papírový 3D model ryby, různých barev. Myslím, že každého potěšilo povedené dílo, ať už hezčí či méně povedené. Motorický rozvoj dětí určitě neuškodí. Byly vyhlášeny výsledky výtvarné soutěže z minulého setkání. 

Kroužek byl ukončen soutěží v poznávání sladkovodních ryb. Děkuji za součinnost Standovi za zatopení na naší základně a spolupráci Frantovi Rynekrovi na tak hezké sobotě…Neskutečně jsem si to osobně užil a věřím, že i děti. Těšíme se na další setkání!

David Hrstka